Ajankohtaista

Vuosikokous 06.06.2015 paikka vaihtunut

FOHA sääntömääräisen vuosikokouksen paikka on vaihtunut. Uusi paikka Hotelli Vaakuna Possentie 7  Hämeenlinna klo 14.00.  
Lue lisää

Avoin Sm-Turnaus Helsinki 40+ ja 50+ sijoitukset

40+ 1. Team Hotsport 2. Vuoto 3. Kilpurit 4. Forsberg 5. Linnan Woudit 6. Vimpelin Veto 50+ 1. Superstars 2. TJV Oldstars 3. Kärsämäki ZSKA 4. Konkarit 5. RED&WHITE 6. Voima-kissat 7. Pyynikin Haukat 8. Linnan Woudit Kiitos osallistuneille joukkueille.
Lue lisää

Avoin Sm-Turnaus Helsinki 60+ ja 65+ sijoitukset

60+ 1. Nitro-Kärpät 2. Voima-Kissat 3. Red&White 4. Starikat 5. Woudit 6. Kohottajat 7. Pursiaisten Tenho 8. XO Players 65+ 1. Kuntokiekko 2. Wanhat-Kissat 3. Nitro-Kärpät 4. Karjan Sputnik 5. Red&White 6. Voima-Kissat  
Lue lisää

SM-Turnaus Otteluohjelma Sunnuntai

Vuosaari1 Puolivälierät 08.30 Vuoto-Veto 09.30 Woudit40+-Kilpurit VÄLIERÄ 10.30 Forsberg-voittaja ottelusta: vuoto-veto 11.30 Hots Sport-voittaja ottelusta: Woudit-Kilpurit Sijat 5-6 12.30 hävinnyt klo 08.30 puolivälierä-hävinnyt klo 09.30 puolivälierä Pronssiottelu 13.30 Häviäjä klo 10.30 välierä-häviäjä klo 11.30 välierä Vuosaari2 sijat 7-8 09.45 Woudit50+-Haukat sijat 5-6 10.45 Voimakissat-RED&WHITE Pronssiottelu 11.45 Konkarit-ZSKA Finaali 12.45 TJV-Superstars Finaali 40+ klo 13.45 Malmi1 sijat7-8 60+ 9.45 Pursiaisten...
Lue lisää

SM-Turnaus UUSI OTTELU AIKATAULU VUOSAARI

Vuosaari 1 su 17.5.2015 40+ Puolivälierä 08:30 L1 2. L 2 3. 09:30 L 2 2. L 1 3. Välierä 10:30 L 2 1. voittaja ottelusta L1 2. – L 2 3. 11:30 L 1 1. voittaja ottelusta L 2 2. – L 1 3. Sijat 5 – 6 12:30 hävinnyt ottelusta L1 2. – L 2 3. hävinnyt...
Lue lisää

Avoin Sm-turnaus Helsinki 16.-17.05.2015

Sm-turnausksen TURNAUSINFO  kts lite. Peliaika turnauksessa on 2 x 15 min katkot pois,  kokonaisaika 45 min. Joukkuetapahtumavakuutus 110,-€ voi maksaa pelipassitilille. Maksukuitti on lähetettävä Jääkiekkoliittoon Teemu Vanhalalle. teemu.vanhala@finhockey.fi  p. 010-2270231.
Lue lisää

FOHA Vuosikokouskutsu 2015

Suomen Veteraanijääkiekkoliitto ry eli FOHA sääntömääräinen  vuosikokous Hämeenlinna 06.06.2015  klo 14.00 . Paikka Hämeen Sanomat Vanajantie 7. Kaikki joukolla mukaan. Esityslista kts.liite
Lue lisää

TAMPERE Classic 2015 Tulokset

TAMPERE Classic 2015 Otteluohjelma
Lue lisää

SM-turnaus 16.-17.5.2015 Hotellivaraus Presidentti

Turnaushotellina toimii Hotelli Presidentti. Varatessanne käyttäkää tunnusta FOHA, niin saatte huoneet sovittuun hintaan. 90,-€ / 1 hh / vrk,           105,-€ / 2 hh / vrk ,                  125,-€ / 3hh / vrk Huonevarauskiintiö voimassa 02.05.2015 asti.    
Lue lisää

Fohaan liittyneet uudet seurat kaudella 2014-2015:

Forssan Seniors ry -Juha Hakala juha.hakala@hakalanlihavalmisteet.fi 040-503712538 Pirkanmaan Palloseura 2003 ry -Jussi Valtanen jussi.valtanen@ippnet.fi Neliapilankatu 13 39500 Ikaalinen Pallo Jussit -Juha Salomaa juha.salomaa@jus.fi +358-440665306 Nisintanhua 35 23600 Kalanti Keltun-Pojat ry -Rauno Urpalainen rauno.urpalainen@motsikka.fi 040-5070773 Lappeenranta Paimion Haka ry XO -Erkki Falck erkki.falck@mastermarkbrands.fi 040-5106301 Paimio Marsalkat ry -Vesa Laihanen vesa.laihanen@ristina.fi 040-5401135 Suurlahdentie 1050 52300 Ristiina
Lue lisää
1 of 6123456
Back To Top